Kafejnīca „Taka” | Bar.lv

Kafejnīca „Taka” atrodas Miera ielā 10, gandrīz Brīvības un Miera ielas stūrī, atrast šo vietu nebūt nav grūti. Nelielas durvis ar necilu uzrakstu TAKA, bet jau pa lielo logu solās, ka iekšā būs interesantāk.
Interjers veidots mākslinieciskā stilā. Tirkīzils dīvāns ar zemu kafijas galdiņu, smilšu krāsas dīvāns, rozā krēsli, rozā galdauts. Uz palodzēm spilveni. Vārdu sakot, šeit novērojamas visas varavīksnes krāsas. Viena siena spilgti apgleznota ar zaķīšiem un kaķīšiem. Blakus tirkīzilajam dīvānam, kur esmu iekārtojusies, iestādīta milzīga paparde. Varu iedomāties, kā pēc astoņiem vakarā te pulcējas jaunie mākslinieki, velosipēdu un šaļļu cienītāji.
Šeit iespējams paēst, ēdienkartē ir:
divu veidu krēmzupas (cena par porciju 2 Ls),
tunča salāti – 2,50 Ls,
šokolādes kūka 1,50 Ls.
Īpaši liela izvēle nav. Pati ēdienkarte ir tāfelīte, uz kuras uzrakstīti piedāvājumi. Acīmredzot tie ir mainīgi. Pērkot vairākus ēdamos, var izveidot dienas komplektu, kura kopējā cena ir lētāka kā pērkot atsevišķas porcijas.
Gribētos šo iestādi dēvēt nevis par kafejnīcu, bet gan par kafejnīcu-bāru, par to liecina gan pietiekami izteiksmīgā bāra lete, gan dzērienu karte.
Par latu var izdzert krūzīti tējas (pieejamas 17 dažādu veidu beramās tējas).
Kafija (americano), Esspresso – 1Ls, starp kafijas krūzīti un apakštasīti nav nekāda paliknīša, tāpat pie kafijas prasās klāt neliels cepumiņš vai šokolādīte.
Alus (Valmiermuižas 500 ml) – 1,50Ls;
Vīns (150 ml) – 1,50Ls, vīnam nav norādīts nosaukums, redzama tikai ražotājvalsts.
Vodka (50 ml) – 1,50Ls;
Šotu cenas svārstās no 1,50Ls (Ābolu pīrāgs u.c.) līdz 2Ls (B-52), kokteiļu cenas ir robežās no 2Ls (Skrūve) līdz 2,50Ls (Cuba Libre, Viskijs+Kola u.c.).
Uzmanību piesaistīja tas, ka var pasūtīt Boli 5 personām – cena 10Ls.
Kokteiļu nosaukumi dažādi – gan tādi, kas pilnībā nepiesaista uzmanību kā Dzeltenā tulpe, gan tādi, ko gribās nobaudīt – Rozā pūdelis.
Dzērienu karte noformēta nedaudz haotiski, jo mijās rokraksts ar datordruku, kas veidota pakāpienveidīgi, tas rada nevīžīgu kopskatu un uzreiz grūti atrast cenai piemēroto tilpumu.
Kafejnīcā skan neuzbāzīga alternatīva stila mūzika (indie rock u.c.), pārdevēja-bārmenīte arī pati apģērbusies šādā stilā
Tualete ļoti kārtīga, izturēta kafejnīcas kopējā stilā – spoguļu griesti un uz sienas milzīgs komikss. Uz tualetes durvīm gan nebija norāde, ka tā ir tualete, tāpēc sākumā īsti nevar saprast, vai būs izvēlētas pareizās durvis.
Lai gan atmosfēra ir jauka un nepiespiesta – fakts, ka pulksten 16:30 esmu vienīgais klients, rada neērtības sajūtu un bez tādiem aizsarglīdzekļiem kā dators vai žurnāls šeit nejustos ērti.
Noskaidroju, ka šajā kafejnīcā bieži notiek dažādi pasākumi – jazz un blues mūzikas vakari, izstādes, eksperimentālās un improvizācijas mūzikas koncerti, un citi jauno mākslinieku priekšnesumi. Tas liek domāt, ka šai kafejnīcai ir sava konkrēta publika.
Kafejnīcai ir mājas lapa, kurā ir informācija par jaunumiem un gaidāmajiem pasākumiem, informāciju var atrast arī portālā Draugiem.lv

Autors: Gunita Lāce

Foto: Līva Zolneroviča

Просмотреть Latvia, Riga bars & restaurant на карте большего размера

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *