“Bibliotēka No.1” ieguvusi prestižā vīna kultūras izdevuma “Wine Spectator” balvu | Bar.lv

“Bibliotēka No.1” ieguvusi prestižā vīna kultūras izdevuma “Wine Spectator” balvu

Jūlijā viens no prestižākajiem vīna kultūras izdevumiem “Wine Spectator” ir piešķīris “Award of Excellence 2013” restorāna “Bibliotēka No.1 restorāns” piedāvātajai vīna kartei, biznesa portālu “Nozare.lv” informē restorāna pārstāve Līva Kadiķe.

Līdz ar to “Bibliotēka No.1 restorāns” patlaban ir vienīgais restorāns Baltijas valstīs, kam piešķirts šāds apbalvojums.

“Bibliotēkas No.1 restorāns” vīnzinis Jānis Gailis ir atlasījis autentiskus Itālijas vīnus no 16 vīna darītavām, pārstāvot 12 Itālijas reģionus, ar ko restorāns ir unikāls Latvijas vīna tirgū.

“Ģeogrāfiski esam noklājuši visu Itāliju, sākot ar Alto Adidži ziemeļos un beidzot ar Sicīliju dienvidos. Patlaban kartē ir 160 vīni, taču padomā ir vēl dažas jaunas vīna darītavas. Visiem vīniem bez izņēmuma ir augstas vai izcilas atzīmes ekspertu vidū,” stāsta Gailis.

Taču, lai iegūtu kādu no nominācijām, ko ik gadu piešķir “Wine Spectator”, vērtēšanas procesā tiek apskatīta un novērtēta ne tikai vīna karte, bet arī tādi aspekti un restorāna neatņemamas sastāvdaļas kā vakara un desertu ēdienkartes, vīna uzglabāšanas apstākļi un krājumi, cenošanas politika, kā arī citi saistītie kritēriji.

“Bibliotēkas No.1 restorāns” īpašnieks Oskars Skara, komentējot iegūto apbalvojumu, saka, ka jau sākotnēji restorāna vēlme un uzstādījums bija veidot sabalansētu vīnu karti ar kvalitatīviem un augsti novērtētiem vīniem, ko ir realizējis “Bibliotēkas No.1” vīnzinis.

“Vienmēr esam strādājuši ar pārliecību, ka mūsu vīna karte ir kaut kas, ar ko patiesi varam lepoties, un šis apbalvojums ir nozīmīgs apliecinājums, ka patiešām neesam kļūdījušies. Esam lepni, ka vienīgie Baltijā varam piedāvāt saviem viesiem šādu ekskluzīvu iespēju baudīt tik izmeklētus un atzinību pelnījušus vīnus,” atzīmē Skara.

Kā liecina “Firmas.lv”, “Bibliotēku No.1 restorāns” pārvalda SIA “Pasākumu apkalpošana”, kas pērn dubultoja savu apgrozījumu – no 770 060 latiem 2011.gadā līdz 1,46 miljoniem latu 2012.gadā.

Pavisam nedaudz palielinājušies uzņēmuma zaudējumi – no 51 435 latiem 2011.gadā līdz 54 945 latiem 2012.gadā.

SIA “Pasākumu apkalpošana” dibināta 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu. “Pasākumu apkalpošanas” vienīgais īpašnieks ir Skara.

Ainārs Sauka
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *